Tisztelt Szülők!

Szeretettel köszöntöm Önöket a Templomdombi Általános Iskola nevelőtestülete nevében.

Háromgyermekes anyaként tudom, hogy mennyire fontos az, hogy gyermekük a megfelelő intézményben, a legjobb tanítók keze között kezdje meg az általános iskolai tanulmányait.

Az alábbiakban engedjék meg, hogy röviden bemutassam az iskolánkat!

Az iskola 1989-ben alakult, önálló, 8 évfolyamos, évfolyamonként egy osztályos intézményként. A viszonylag kicsi, de éppen ezért családias épület Szentendre történelmi magvában, a város egyik legszebb részén található.

Az általános iskolai beiratkozásra vonatkozó szabályok a 2011. évi CXC törvényt alapul véve (Nemzeti Köznevelési Törvény) a 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendeletben találhatók. A fontosabb tudnivalókat idézzük:

22. §  (2) Az adott évben tanköteles korba lépő gyermeket a szülő április 1-je és április 30-a között- a kormányhivatal által közleményben vagy hirdetményben közzétett időpontban - köteles beíratni a lakóhelye szerint illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára. Amennyiben a választott iskola igazgatója a gyermek felvételét elutasító döntést hoz, a szülő a gyermekét a döntés jogerőre emelkedését követő öt napon belül köteles beíratni a kötelező felvételt biztosító iskola első évfolyamára.

ÁBRÁNYI EMIL UTCA teljes közterület

TEÁTRUM UTCA teljes közterület

TEMETŐ UTCA teljes közterület

ZRÍNYI UTCA teljes közterület

Kedves Gyerekek és Szülők!

Az idei Tavasznyitogató-Iskolanyitogató foglalkozásunkat terveink szerint 2018. február 16-án, pénteken tartjuk majd, melyre minden kedves iskolába készülő gyermeket szeretettel várunk!

Az Iskolabemutató szülői tájékoztató fórumra március 7-én, szerdán 17 órára várjuk az érdeklődő szülőket.

Az időpont-változtatás jogát fenntartjuk! Kérjük, kísérjék figyelemmel honlapunkat az esetleges változások és a programok pontosítása miatt.

Üdvözlettel:

Tenkesné Halász Enikő Rita

Adrienn néni

Mamuzsitsné Vitáris Adrienn vagyok, férjemmel és két gyermekemmel évek óta Szentendrén élünk.

Az ELTE Tanítóképző Főiskolán tanító szakon, illetve ember és társadalomismeret műveltségi területen végeztem. Gyakorlati éveimet a Templomdombi Általános Iskolában töltöttem, és már akkor megfogalmaztam magamban, egyszer én is, egy ilyen családias légkörű iskolában szeretnék tanítani. Tavalyi évben lehetőségem nyílt arra, hogy a Templomdombi Iskola tantestületének tagja legyek. Örömmel tapasztalom, hogy az iskola szellemisége, tradicionális alapelvei, ugyanakkor az újdonságokra való nyitottsága teljes mértékben összeegyeztethető saját személyiségemmel, gondolkodásommal.

Örömteli várakozással tekintek az elkövetkezendő négy év pedagógiai feladataira és kihívásaira.

Gergő bácsi

Papp Gergely vagyok, családommal Szentendrén élek.

Egy osztályt már végigkísértem itt a Templomdombi Iskolában: 4 éve osztályfőnökként segítem őket közösséggé érni, humán tárgyakat, testnevelést tanítok nekik. Idén engedem el a kezüket.

25 éves pedagógiai gyakorlattal rendelkezve a legfontosabbnak az élményszerű tanulást tartom. A gyerekek tevékenyen, saját tapasztalatok alapján hasznosíthatják igazán a megszerzett ismereteket. A tanulási folyamat észrevétlen személyiség-gazdagító tevékenység kell, hogy legyen, melynek során a gyerekek örömmel élik meg saját fejlődésüket.

Nagyon fontosnak tartom az iskolába lépő kis elsősökkel a személyes kapcsolat kialakítását, az érzelmi biztonságot nyújtó légkör megteremtését.

Az iskolában eltöltött időt a gyermek aktivitása, a pedagógus szaktudása és a szülők támogató hozzáállása teheti igazán sikeressé.

Ezen elvek alapján igyekszem művelni ezt a hivatást.

Alkategóriák