Tisztelt Szülők!

Szeretettel köszöntöm Önöket a Templomdombi Általános Iskola nevelőtestülete nevében.

Háromgyermekes anyaként tudom, hogy mennyire fontos az, hogy gyermekük a megfelelő intézményben, a legjobb tanítók keze között kezdje meg az általános iskolai tanulmányait.

Az alábbiakban engedjék meg, hogy röviden bemutassam az iskolánkat!

Az iskola 1989-ben alakult, önálló, 8 évfolyamos, évfolyamonként egy osztályos intézményként. A viszonylag kicsi, de éppen ezért családias épület Szentendre történelmi magvában, a város egyik legszebb részén található.

Az általános iskolai beiratkozásra vonatkozó szabályok a 2011. évi CXC törvényt alapul véve (Nemzeti Köznevelési Törvény) a 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendeletben találhatók. A fontosabb tudnivalókat idézzük:

22. §  (2) Az adott évben tanköteles korba lépő gyermeket a szülő április 1-je és április 30-a között- a kormányhivatal által közleményben vagy hirdetményben közzétett időpontban - köteles beíratni a lakóhelye szerint illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára. Amennyiben a választott iskola igazgatója a gyermek felvételét elutasító döntést hoz, a szülő a gyermekét a döntés jogerőre emelkedését követő öt napon belül köteles beíratni a kötelező felvételt biztosító iskola első évfolyamára.

ÁBRÁNYI EMIL UTCA teljes közterület

TEÁTRUM UTCA teljes közterület

TEMETŐ UTCA teljes közterület

ZRÍNYI UTCA teljes közterület

Kedves Gyerekek és Szülők!

Az idei Tavasznyitogató-Iskolanyitogató foglalkozásunkat terveink szerint 2019. március 1-én, pénteken tartjuk majd, melyre minden kedves iskolába készülő gyermeket szeretettel várunk!

Az Iskolabemutató szülői tájékoztató fórumra március 6-án, szerdán 17 órára várjuk az érdeklődő szülőket.

Az időpont-változtatás jogát fenntartjuk! Kérjük, kísérjék figyelemmel honlapunkat az esetleges változások és a programok pontosítása miatt.

Üdvözlettel:

Tenkesné Halász Enikő Rita

Kedves Szülők!

A 2018/2019-es tanév első osztályát nekünk van szerencsénk elindítani. Nagy szeretettel és lelkesedéssel várjuk gyermekeiket! Röviden szeretnénk bemutatkozni, pedagógiai hitvallásunkat megfogalmazni.

Schreiner Nikolett:

Nagy családommal Leányfalun élünk. Férjemmel hat gyermeket nevelünk.

A Zsámbéki Tanítóképző Főiskolán végeztem, vizuális nevelés és honismeret műveltségterületen.  A diploma megszerzése után azonnal tanítani kezdtem Budapesten, majd Leányfalun. Az évek során fejlesztői képesítéssel is gazdagabb lettem, diszlexia reedukáció és prevenció területén. A 29 év tanítási gyakorlat alatt több osztály tanítója lehettem.

Nagy Ferenc:

Születésem óta Szentendrén élek. Feleségemmel itt neveljük ikergyermekeinket.

Az ELTE Tanítóképző szakán végeztem, informatika műveltségterületen. A diploma megszerzése után rögtön a Templomdombi Általános Iskolában kezdtem tanítani. Az osztályaimnak kosárlabda és korfball edzéseket is tartok. A 12 év tanítási gyakorlat alatt eddig három osztály tanítója lehettem.

Szerencsésnek érezzük magunkat, hogy olyan tanítópáros vagyunk, akik a gyermekek oktatásában és nevelésében azonos értékrendet képviselünk. Fontos számunkra a gyermekközpontúság, mely alatt a következőket értjük:

• az iskolába érkező gyermek szeresse meg az iskolát
  • a gyerekek szorongás, frusztráció nélkül töltsék itt mindennapjaikat
  • az oktatáson belül legfőbb alapelvünk az, hogy a gyerekek bátran hibázhatnak és „nincs rossz kérdés”
  • az élménypedagógia módszereit rendszeresen használjuk, amivel szeretnénk elérni, hogy a gyerekek érdeklődőek legyenek és megszeressék tantárgyaikat
  • az iskolai lét egyik alappillérének tekintjük a szülőkkel való jó kapcsolat ápolását

Szeretettel várjuk gyermekeiket iskolanyitogató foglalkozásunkra március 1-én, ahol személyesen is találkozhatnak velünk!

Niki néni és Feri bácsi

Alkategóriák