A templomdombis rajzosok ismét az élen

A Tilma Gyermekművészetért Alapítvány által szervezett XIII. Nemzetközi Gyermekrajzpályázat kiállításának megnyitója, díjosztója szeptember 23-án a Hatvani Galériában volt. Az "Édesanyák dicsérete” című pályázatra rengeteg rajz érkezett hazánkból. Budapest, Győr, Szombathely, Hajdúszoboszló rajzos műhelyeiből, de a határon túlról is, Szabadkáról és kis településekről is küldtek be munkákat pl. :Kazár, Tarnaszetmiklós, Sajólád... helyekről.
A templomdombisok két témát is feldolgoztak: a "Legkedvesebb templomom"és az"Édesanyák  dicsérete" címűt.

A kiállításon szereplő gyermekek:

• Nagy Jázmin 3.osztályos
  • Török Róza 6.osztályos
  • Bowmann Benjamin 6.osztályos
  • Gerendás Emma 3.osztályos (két munkával is)
  • Horváth Hunor Soma 3.osztályos
  • Gottlasz Réka 9.osztályos
  • Hajdu-Geiger Ágost 5.osztályos (két munkával is)
  • Kretz Boldizsár 6.osztályos
  • Somogyi Szófia 5.osztályos
  • Szabó Virág 3.osztályos
  • Bitter Kata 4.osztályos
  • Debreczeni Véda 3.osztályos
  • Sági Aliz 5.osztályos

Mindkét témában elnyerték a zsűri elismerését, összesen 13  díjat hoztak el.

TILMA díjasok lettek:

• Gottlasz Réka
  • Hajdu-Geiger Ágost
  • Kretz Boldizsár
  • Szabó Virág
  • Somogyi Szófia

Fő díjazottak:

• Bitter Kata
  • Debreczeni Véda
  • Sági Aliz, akiknek munkái az ez alkalommal megjelent könyvben szerepelnek.

Hatvanból a kiállítás vándorútra indul. Mátraverebélyre, Budapestre, Magyarország sok városába; a határon túlra is, ahol fogadókészség van, -tudtuk meg B. Révész Erzsébet művésztanártól a TILMA alapítójától, a kiállítás létrehozójától.

A gyerekek felkészítője Deli Gabriella.

A másik fontos nemzetköz siker: PENTEL Nemzetközi Gyermekrajzpályázat, amit Japánban rendeznek évről-évre.
A 47. Nemzetközi Gyermekrajzpályázatra 40 országból, több mint 20 ezer kiemelkedő munka érkezett.
Bronz érmesek lettek:
Éles Ajsa 6. osztályos és Péter Szonja 2. osztályos.

A díjazottaknak gratulálunk.

Iskolánk felnőtt elsősegélynyújtó csapata, a Magyar Vöröskereszt felmenő rendszerű országos versenyén, a területi, a megyei és a pedagógus versenyen elért első helyezés után, az előkelő bronzérmet hozta el.

A csapat tagjai: Becker Mónika, Baranayainé Kékesi Noémi, Csalló Attila, Jászai Katalin, Pankovics Ágnes. Felkészítő: Szabó Anikó iskolavédőnő.

Május 5-én izgalmas napra virradtunk, hiszen ismét tolerancia napi programokon vehettek részt kicsik és nagyok. Harmadszor rendeztük meg ezt az eseményt, melyet sok előkészület, szervezés és várakozás előzött meg. A gyerekeket olyan programokba vontuk be, melyek során élő és testközeli tapasztalatokat, ismereteket szerezhettek a látás-, hallás-, mozgás - és értelmi sérült emberek mindennapjai és nem mindennapi teljesítményeik kapcsán. Reméljük, hogy a gyerekek valóban élvezték a napot, új élményeket éltek át, az átélt programokat bemutató emberekkel való találkozások pedig hosszú időre elkísérik majd őket!

Őszinte elismeréssel és hálás köszönettel szeretnénk felsorolni azokat, akik ezen a napon megtiszteltek jelenlétükkel, bemutatóikkal és akik nélkül nem jöhetett volna létre ez a nap:
- Krajnyák Zsuzsanna világ - és európa bajnok, paraolimpiai második, harmadik helyezett kerekesszékes vívó (Ute) és edzője Feczer Viktor
- Tóth Tamás paraolimpiai bajnok, európa bajnok úszó
- Jeszenkovics Judit világ- és európa bajnok szervátültetett úszó és edzője Mihály Norbert
- Kormos László lábbal festő és segítője Runyai Mária az És Mégis Élni Alapítványtól
- Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola munkatársa és kutyusai
- Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja képviselői - Csete Lóránt konduktor és segítői
- A láthatatlan kiállítás létrejöttét segítők
- Neo Magyar Segítőkutya Egyesület munkatársai és kutyusai
- Horváth Ágnes és segítői a jelelés program résztvevőiként
- valamint iskolánk minden dolgozói

Iskolánk vizuális műhelyéből 11.473 rajz közül 2 rajzot is díjaztak! Az 50 dicséretben
részesített rajz jelenleg a Mexikóban rendezett kiállításon szerepel.
Ezen a világversenyen 3 magyar rajzot díjaztak - és kettőt mi nyertünk!

DÍJAZOTTAK:
  • KRETZ BOLDIZSÁR-STEC RILEY 5. osztályosok

• SZABÓ VIRÁG-PÉTER SZONJA 2. osztályosok
Felkészítőjük: Deli Gabi néni

A rajzok megtekinthetők a Mexikói Magyar Nagykövetség honlapján!
2017. április 21-én 17 órakor nyílt meg a Gyermekkönyvtár előterében 31 általános iskolás korú gyereknek a tárlata Nyárváró címen.
A megnyitón Fucskár Erika gyermekkönyvtáros beszélt a színesség, nyitottság és kreativitás fontosságáról, kérte a gyerekeket tartsák meg formájukat. Kretz Boldizsár 5. osztályos szép versmondással, Mester Emma és Varga Júlia gyönyörű magyar népdalcsokorral kedveskedett a szép számú közönségnek. Köszönjük mindenkinek aki a megnyitóra eljött és a Városvezetésnek , a PMK dolgozóinak, a szülőknek a támogatást.
Deli Gabriella a Vizuális Műhely vezetője