Ebben az évben szeptember 7-9. között Miskolcon rendezték meg a Magyar Vöröskereszt Országos Elsősegélynyújtó Versenyének országos döntőjét. Iskolánk csapata nagyon szépen teljesített! A 21 gyermek csapat közül a 9. legjobb pontszámot szerezte meg. Az összes résztvevőt nézve, a 24. legjobb eredményt érték el. Az 58 csapatból 8 felnőtt, 13 ifjúsági és 12 gyermek csapatot előztek meg. A hét órán át tartó küzdelem során sok érdekes szituációt kellett megoldaniuk. Az egyik legnehezebb feladatot, a tömeges balesetet, szinte hibátlanul oldották meg.

A csapat tagjai (a képen balról jobbra): Makány Zalán, Mester Emma, Tar Fanni, Miksó Dóra, Kretz Boldizsár. Felkészítő tanáruk: Csalló Attila.

Gratulálunk nekik!

RAJZOS HÍREK

SZILI JÚLIA MIRA 3. osztályos tanuló a „Színpompás tavasz, napfényes nyár” című országos versenyen lett díjazott. 5 díjat adtak ki sorrend nélkül.

LÁJKOLOM A CSALÁDOM

A „Lájkolom a családom” című városi rajzversenyen 180 rajz közül, a zsűri döntése alapján:

• TOLDI-ADAMIS HANNA 1. osztályos és
  • DEBRECZENI VÉDA 3. osztályos                         I. Díjban részesültek

(Felkészítőjük: Deli Gabriella)

A 20 legtöbb lájkot kapott pályázó is jutalmat kapott:

• LÓCZY GYÖRGY 608
  • LÉRÁNT ANNA 158
  • INCZE CSENGE 76
  • NAGY JÁZMIN 63
  • PÉTER SZONJA 57
  • BENKOVITS BODZA 54
  • CSÁNYI ZÉTÉNY 49
  • TIMÁR BERTALAN 47 lájkkal

A kiállított rajzok alkotóit is ajándékcsomaggal jutalmazta a Szentendre Barátai Egyesület.

A Városháza Galériáján nyár végéig nézhetitek meg a tárlatot. A díjazott munkákon kívül Iskolánkból közel 30 gyerek munkáját állították ki.

Köszönet a felkészítőknek!

• HAJMÁSI-NAGY KRISZTINA (1.o.)
  • SCHREINER NIKOLETT (3.o)
  • DELI GABI (Vizuális Műhely)

A több fordulóból álló vetélkedősorozatot idén a város 7. osztályos tanulóinak hirdette meg az önkormányzat. A játékos városfelfedező feladatokból nagyon sok új információhoz juthatott az a nyolc gyermek, aki képviselte az osztályt. Megismerkedhettek a város múltjával, az épületek, utcák, múzeumok, kapuk történetével, a híres Szentendrén élt és ma is itt élő művészekkel, az önkormányzat számukra még ismeretlen munkájával, s mindezt érdekes, kreativitást, összefogást igénylő formában.

A díjátadóra május 30-án került sor a Városháza dísztermében. Ebben az évben a mi osztályunk csapata a második helyen végzett a Ferences Gimnázium után és jutalmul 200 000 forintot nyert az iskolánknak. Ezt az összeget Tenkesné Halász Enikő intézményvezető az osztálynak adományozta, amit a jövő tanévben a gyerekekkel egyeztetve fogunk felhasználni.

Ezúton is köszönjük a szervezőknek a lehetőséget, Krizbai Évának a sok-sok érdekes feladatot és információt, és Soltész Emesének a koordinálást, a finom szendvicseket és a gondos ellátást.

Szívből gratulálunk a gyerekeknek!

Kardos Katalin

Az alábbi linken lehet megtekinteni a megyei győztes elsősegélynyújtó csapatunkról készült riportot:

Kattints ide vagy a képre a videó megtekintéséért!

Idén, június elején hat napot töltöttünk Ausztriában a német nyelvet tanuló hatodik, hetedik és nyolcadik osztályos gyerekekkel. Közülük tizenketten vállalkoztak a hosszú utazásra, amit a Szent András Katolikus Általános Iskola és a leányfalusi Móricz Zsigmond Általános Iskola német tanárai szerveztek. Összesen 46 gyermek és 4 tanár vett részt a programban.

Délelőttönként anyanyelvi tanárokkal tanultak a gyerekek, heti 15 német órájuk volt összesen. Délutánonként az időjárás függvényében tartalmas programokat szerveztünk a gyerekeknek. Jártunk strandon, a Hauswirth csokigyárban, a hainburgi várban, majd szerdán Bécs következett. Nagy élményt jelentett a Természettudományi múzeum és a Schönbrunn Európa legrégibb állatkertjével és feledhetetlen marad a gyerekek idegenvezetése a bécsi belvárosban. Utolsó nap délelőttjén az óriáskerékről csodáltuk meg Bécs panorámáját, majd a Fertő tó közeli Familypark -látogatás koronázta meg a programot.

A három iskola diákjai között gyorsan szövődtek a barátságok, a hét végére mindenki talált új társakat, új kötődéseket.

Köszönjük a lehetőséget , reméljük, hogy jövőre ismét együtt utazunk.

Kardos Katalin

német nyelvtanár