Augusztus 6-án kaptuk a jó hírt, hogy sikeres pályázás után elnyertük a BOLDOG ISKOLA címet a 2019/20-as tanévre.

„A Jobb Veled a Világ Alapítvány Boldogságóra programja a pozitív pszichológia kutatási eredményeire épített élménypedagógiai módszertan”, melyet először az ötödik és a hetedik évfolyamon vezetünk be, de a későbbiekben több osztályunk is bekapcsolódik majd a programba.

Ahogy az a Boldogságóra honlapján olvasható:

„A program a tanév minden hónapjában olyan témát jár körül, mely segíti és támogatja a gyerekeket a hétköznapi problémákkal való megküzdésben, és a folyamatos önismereti fejlesztéssel és boldogságérzetet fokozó technikák bemutatásával személyes, lelki egészségüket is tápláló kompetenciáikat fejleszti.

A boldogságórák célja nem az, hogy problémamentes életmodellt állítson a fiatalok elé, hanem hogy vezérfonalat adjon az óvodásoknak, iskolásoknak, hogy könnyebben nézzenek szembe a kihívásokkal, képesek legyenek megbirkózni a problémákkal, valamint hogy lehetőséget adjon a testi-lelki egészség megtartásához szükséges tényezők tanulmányozására és tudatosítására.”

Bízunk benne, hogy a program eléri célját a mi intézményünkben is, s sikerül a gyerekek életébe mégtöbb boldogságot csempészni.

Tenkesné Halász Enikő Rita