Iskolánk Vizuális Műhelye a 2023/24 tanévben kimagasló eredményeket ért el számos országos és városi rajzpályázaton.

A „TALPRA MAGYAR” című országos rajzversenyen KLINKÓ ZITA 2 osztályos II. díjat nyert.

Klinkó Zita rajza

A „BEÁLLOK RÓZSÁM KATONÁNAK” című nemzetközi rajzversenyen 1595 beérkezett pályamű közül FÜLÖP VIOLA és SÁGI ELLA 4. osztályosok ezüstceruza díjat nyertek.

Fülöp Viola                                                     Fülöp Viola és Sági Ella

A SKANZEN „ÉLŐ ÖRÖKSÉGEINK” pályázatán, melyre határon túlról is érkeztek rajzok, nagyon eredményesen szerepeltünk. 10 díjat nyertünk. A műhely tagjai munkáikban többféle hagyományt dolgoztak fel: magyar cirkuszművészet, busójárás, halasi csipke. Ezek a rajzok elnyerték a zsűri tetszését.

• BRODMANN MÁRTON         2. osztályos

A díjazottak munkáit Budakalászon, a Kós Károly Művelődési Házban állították ki.

Klinkó Zita rajza                                                          Sági Ella linómetszete

MÁRKUS ROLAND 3. osztályos tanuló Veresegyházán a Medveotthonban járt és „Medvés” rajzával III. helyezést ért el.

Márkus Roland a díjátadón

BRODMANN MÁRTON Budapesten a Klauzál Házban vette át a „RUMINI” rajzpályázaton elért
II. helyezését egy rangos, országos versenyen.

Brodmann Márton a díjátadón

A műhely tagjai a Hamvas Béla Gyermekkönyvtár által kiírt pályázatokon mindig lelkesen részt
vesznek, így volt ez ebben a tanévben is. A Költészet Napi rajzokból szép kiállítást rendeztek a
könyvtárosok.
A szakkörösök közül néhányan jelvény tervet készítettek az Év fajai-ból a Környezetvédelmi világnap
alkalmából. Az elkészült jelvényeknek nagyon örültek a gyerekek. Könyvjutalmat is kaptak. Részt
vettek egy könyvtárhasználati foglalkozáson, melyet Eőry Brigitta és Kovács Kíra könyvtárosok
vezettek, nagy szeretettel, hozzáértéssel.
 Fülöp Viola 4.o.

Szobi Laura és Villám-Kovács Szofi                                      Fülöp Viola és Hangai-Takács Nóra

A „MESÉLŐ PATAK” című városi rajzversenyen VILLÁM-KOVÁCS SZOFI II. helyezett lett.
RESTÁS CSENGE és BRODMANN MÁRTON 2. osztályosok különdíjat kaptak.

Villám-Kovács Szofi rajza                                                   Restás Csenge rajza

Felkészítő :  Deli Gabriella

A Magyar Vöröskereszt felmenő rendszerű elsősegélynyújtó versenyének megyei fordulóján, Budaörsön, iskolánk csapata, az “Élesztők”, első helyezést ért el, így ők képviselik majd Pest vármegyét az országos döntőben Kecskeméten. Az egész mezőny (gyermek, ifjüsági, felnőtt) legmagasabb pontszámával nyertek. Nagyon szép eredményt értek el! Emellett elnyerték a Vöröskeresztes ismeretekért kapható különdíját is.

Nagyon büszkék vagyunk rátok!

Idén is szikrázó napsütésben rendezték meg a versenyt, korcsoportonként 16-16 csapattal. 5 csapattal érkezett a Templomdombi iskola felső tagozata a vízre, egy elsőbálozó ötödikes, egy már tavaly egyszer evezett hatodikos, egy hetedikes, egy nyolcadikos és egy 7-8 vegyes, csak lányokból álló csapattal. Nagyszerű kezdéssel az ötből a vegyes csapaton kívül minden csapatunk a középdöntőbe került azonnal futamgyőztesként. A középdöntőben megtörtént az, hogy a hetedikes csapatnak és a nyolcadikosoknak egymás ellen kellett a döntőbe kerülésért evezni. A középdöntőkből a hatodikos csapat mellett a nyolcadikosok jutottak tovább és a döntőkben mindkét csapat a második helyen ért célba, csodálatos és nagyszerű evezés után.

Remek sárkányos nap volt, hatalmas gratuláció minden résztvevőnek!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget Ildi néninek és Gréti néninek!!

Nagy örömünkre Selmeczi Bori 4. osztályos tanulónk a Mozaik tanulmányi versenyen "Általános műveltség" kategóriában országos döntőbe jutott.

Az országos döntőt 2024. április 13-án rendezték meg Budapesten, az Orchidea Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola és Gimnáziumban.

Az eredményhiredetésre április 27-én, szombaton Szegeden került sor. Nagyon büszkék vagyunk Borira, aki fantasztikus általános műveltségről tett tanúbizonyságot és végül a 4. helyen végzett. Jutalmul oklevelet és könyvjutalmat kapott, valamint egy egy éves Mozaik Student csomagot, amivel a kiadó minden digitális tananyagához és segédanyagához hozzáfér.