A projektnap alkalmából elmentünk az osztállyal Hűvösvölgybe, a gyermekvasúthoz. Reggel az iskolában hatalmas volt a nyüzsgés. Az első óra után jött értünk a busz.

Mikor megérkeztünk, üdvözöltük vezetőnket, Aliz nénit, és kezdődhetett a túra. Az erdőben egy órát sétáltunk. Aliz néni minden fát és cserjét bemutatott nekünk. Sok érdekes dolgot tudtunk meg. Például miről lehet fölismerni a vadcseresznyét, a csertölgyet és a gyertyánt. Mikor fölértünk a hárs-hegyi megállóig, már várt minket a vonat. Azután felszálltunk a laborkocsiba, és kezdődhetett a móka. Ezt úgy kell elképzelni, hogy van egy közönséges vagon tele asztalokkal, de közben érdekes dolgok vannak rajtuk. A vagonban legalább 10 helyszín volt. A helyszíneken 4 fős csapatokban kellett dolgozni. A helyszínek: rovarok, levelek, termések nevét és képét kellett párosítani, egy kendő alatt kitapogattuk, hogy mi micsoda, madarak neveit kellett kitalálni a rajzuk alapján, és volt kétféle memóriajáték is. Nekem a legjobban az illatos hely tetszett, ahol dobozokban más-másféle növények illatát határoztuk meg, majd egy feladatlapon kellett meghatározni a nevüket. Két óra alatt Hárs-hegytől Széchenyi-hegyig utaztunk, majd vissza Hűvösvölgyig. Az iskolában még megbeszéltük, hogy kinek mi tetszett, és beragasztottuk Márta nénivel a lapokat, amiket Aliz néni adott.

Kíváncsiak vagytok, hogy még mi volt a vonaton? Akkor menjetek el ti is Hűvösvölgybe, és próbáljátok ki a gyermekvasutat! És ami a legfontosabb: Szeressétek az erdőt!

Miksó Dóra, Sági Péter, Tar Fanni, Varga Júlia, Varga Sára és Winkler Hanna 4. osztályos tanulók írásaiból