Kétévente kerül megrendezésre a városban az általános iskolai korosztálynak ez a vetélkedő. Nyolc iskola vett részt idén is, köztük a gimnáziumok. Mindig az aktuális hetedik osztály öt fős csapata verseng. A három fordulót a Ferenczi Múzeum, a Pest Megyei Könyvtár és a Tourinform Iroda munkatársai állították össze. A témák a szentendrei múzeumok, Hamvas Béla munkássága és a Dumtsa évforduló volt. Iskolánkat Benkovits Bodza, Dózsa Kincső, Léránt Anna, Péter Szonja és Botos Barnabás képviselte. A gyerekek lelkesen, lelkiismeretesen készültek és nagyon sok új ismerettel gazdagodtak.

Köszönjük a szervezőknek az érdekes feladatokat, változatos helyszíneket és a gyerekbarát szervezést, lebonyolítást.

A mi iskolánk a második helyen végzett, nagyon büszkék vagyunk a csapat tagjaira.

 

Felkészítő tanár:

Kardos Katalin