Új, négylábú „kollégával” bővült a Templomdombi Általános Iskola Tantestülete. Fülöpné Csikász Katalin fejlesztőpedagógus kutyája, Lucky sikeresen teljesítette a terápiás kutyák gyakorlati záróvizsgáját, és ezennel hivatásos "gyógykutyává" vált.

 A kutyaterápiás órákon a pedagógus és a tanulók Lucky segítségével végeznek játékos gyakorlatokat. Például trükköt kérhetnek a gyerekek a kutyustól, akadálypályán vezethetik végig, átbújhatnak a hasa alatt, jutifalattal egyensúlyozhatnak. Természetesen ezek is mind fejlesztő gyakorlatok, s közben a tanulók sok mindent megtanulnak a kutyatartásról, gondozásról, nevelésről.

A terápiás kutyával való foglalkozás által erősödik az önbizalom, oldódik a szorongás, javulnak a szociális-és érzelmi kapcsolatok, összpontosul a feladatra való figyelem, pozitív irányba mozdul a mozgáskészség fejlesztése.

Október 5-én megvolt az első óra, ami nagy sikert aratott a gyerekek körében.

Nagyon örülünk, hogy ilyen módon is segíthetjük tanulóink fejlődését.