A Nyitott Kör Egyesület a második és harmadik osztályosokhoz érkezett vendégségbe Vészhelyzet című műsorával. A színházi nevelési előadás során két csetlő-botló kisgyerek került veszélyes helyzetbe. Jelen lévő tanulóink összeszedték, ők mit tudnak a körülöttük előforduló vészhelyzetekről, a kórokozókról, az immunrendszerről és a segítséghívásról. Az eseményeket követve a gyerekek többször is aktívan közreműködhettek, sőt a szakszerű sebellátásról nem csupán hallhattak, hanem a gyakorlatban is mindannyian kipróbálhatták azt. Az előadáson jelen volt iskolai védőnőnk, Anikó néni, akinek a segítségével tisztázták a felmerülő helyzeteket, és gyakorolhatták a pontos megoldásokat. Ilyen módon egy akár mindennap előforduló kisebb baleset során magabiztosabbak, ügyesebbek lehetnek diákjaink. Nem ijednek meg a felmerülő helyzetektől, és megtanulják, hogyan kezdjenek hozzá egy seb ellátásához.

Jászai Katalin