Iskolánk Vizuális Műhelyébe járó gyerekek különféle rajzi, festői eljárásokkal, technikákkal ismerkednek. Többek között készítenek szén rajzokat is.
A műhelyben készült munkákból Csillag Edina múzeumpedagógus 10-et választott ki, melyek a jelenleg látható VAJDA LAJOS kiállításon a földszinti teremben nézhetők meg.
Nagy örömünkre munkáinkért jutalmul rendhagyó órákon vehettünk részt január 30-31-én a múzeumban. Szemlélődtünk, sokat tanultunk, próbáltuk a képek jelentését megfejteni. Vajda Lajos művészete megérintette a legkisebbeket is. Megfigyeltük, milyen mesterien használta a szenet mondanivalójának kifejezésére.
Jól eső érzés látni a múzeumban alkotásainkat és az ott töltött idő is nagyon hasznos volt.
Deli Gabriella